Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Święcanach

ICIM

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

Od września 2006 r. w SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Centra multimedialne zlokalizowane są w bibliotece szkolnej oraz pracowni multimedialnej  w budynku sali gimnastycznej. Pracownie pozyskane zostały w ramach projektu MEN „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na centrum składają się:

• 4 stanowiska komputerowe
  • urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kserokopiarka)
  • multimedialne oprogramowanie edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum:

Encyklopedia powszechna PWN

Słownik ortograficzny

Słownik języka polskiego

Słownik poprawnej polszczyzny

Słownik wyrazów obcych

Atlas świata PWN

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy wyłącznie do celów dydaktyczno - wychowawczych. Użytkownicy mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do wykorzystania na lekcjach i poza nimi. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

W Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) możesz:

• tworzyć własne dokumenty
  • korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych
  • korzystać ze skanera, drukarki i nagrywarki
  • korzystać z multimedialnego oprogramowania edukacyjnego

ICIM czynne są w godzinach pracy biblioteki. Opiekę nad centrum multimedialnym pełni bibliotekarz