Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Święcanach

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „DEUTSCH MACHT SPAB”

W dniu 12 maja w ZSP w Święcanach odbyła się III EDYCJA KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DEUTSCH MACHT SPAB”, organizowanego przez nauczycielkę języka niemieckiego Jolantę Żychowską.

Celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego, wdrażanie uczniów do samodzielnej i kreatywnej nauki, umożliwienie zainteresowanym sprawdzenie poziomu znajomości języka niemieckiego na poziomie średnio zaawansowanym.

W konkursowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie klas II gimnazjum, wykazujących zainteresowanie językiem niemieckim i poszerzających wiedzę z tego przedmiotu w ramach koła zainteresowań i konsultacji indywidualnych. Uczestnicy zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym, zawierającym także pytania realio- i kulturoznawcze.

Wyniki konkursu:

Laureaci:

1. Arkadiusz Zawiła
  2. Anna Jasiczek
  3. Aneta Zawiła

Wyróżnienie:

Kamila Gierut

GRATUTLUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

W NAUCE JĘZYKA NIEMIECKIEGO !!!

oprac. Jolanta Żychowska